imperial weimaraner

 Zanim podejmiesz decyzje o kupnie Wyżła Weimarskiego i życia z nim pod jednym dachem to są pewne rzeczy o których powinieneś wiedzieć.


 Po pierwsze wyżeł weimarski to pies myśliwski a co za ty idzie to to, że potrzebuje on codziennie dużej dawki ruchu i nie chodzi tu o spacer na smyczy czy bieganie pod płotem, ale o porządną dawkę ruchu np. w polu, przy rowerze ( pod warunkiem ukończenie 1-go roku życia) lub różnych psich sportach (frisbee, flybaal, agility, obedience, szkolenia na psa tropiącego).

 Weimary są bardzo inteligentne, szybko się uczą i lubią pracować ze swoim przewodnikiem choć bywają uparte i dlatego trzeba być w stosunku do nich konsekwentnym. Ponieważ to pies myśliwski w naturze ma pogoń za zającem,sarną czy kotem dlatego od szczenięcia należy pracować nad jego wychowaniem. Kładę tu szczególny nacisk na ruch ponieważ jeżeli pies jest dostatecznie wybiegany nie w głowie mu będzie samodzielne poszukiwanie zajęcia (niszczenie mebli, butów i innych rzeczy w mieszkaniu czy też w ogrodzie).

 Wyżeł weimarski to duży i silny pies potrafi skutecznie pilnować swojej posesji , ale jest zarazem wielkim miłośnikiem przytulania, uwielbia towarzystwo ludzi. Pamiętaj pies będzie taki jak go sobie ukształtuje właściciel z naszej strony szczeniaki są w prawidłowy sposób zsocjalizowane (zobacz zakładka szczenięta).

 Pielęgnacja tej rasy nie jest trudna wystarczy raz w tygodniu wyczesać odpowiednią szczotką lub w razie konieczności wykąpać, sprawdzać uszy i zęby, prowadzić profilaktykę przeciwko kleszczom , systematycznie obcinać paznokcie,odrobaczać i pilnować kalendarza szczepień.

 Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia a chciałbyś mieć wiernego towarzysza swoich wypraw trafiłeś na odpowiednią rasę .

 Jego  bursztynowe oczy zawsze będą mówiły, że masz w nim  przyjaciela, który będzie zawsze za Tobą podążał. 


imperial weimaraner